Galerija

Vingio gyvenimas nuotraukose

Žvilgtelti


Vingio 2005-ųjų metų veiklos ataskaita

2005-jieji metai VGTU tautinių šokių kolektyvui “Vingis” buvo ypač turiningi ir sėkmingi. Teko rengti koncertus, dalyvauti festivaliuose, atstovauti savo universitetui įvairiuose renginiuose Lietuvoje ir už jos ribų. Pirmasis metų koncertas įvyko 2005 m. vasario 12 dieną “Ąžuolyno” vidurinėje mokykloje, kur buvo susitikimas su Lazdynų bendruomene. Renginyje „Vingis“ parodė linksmą ir nuotaikingą programą, kuria buvo sužavėti visi susirinkusieji ir palaikė karštais aplodismentais. Šiame koncerte pirma karta pasirodė ir „Vingio“ pirmamečiai.

Vasario 15d. vyko valstybės atkūrimo dienai paminėti skirtas koncertas VRM rūmuose. Bendrą koncertinę programą paruošė Vilniaus miesto kolektyvai: „Vingis“, „Neris“, „Vaiva“, „Voruta“, „Šviesa“, „Trepsis“, „Sietuva“, „Pinavija“, „Vilnis“, VU ansamblis. Koncerto kulminacija tapo bendra visų šokėjų „Gegužinių polka“.

Kitas pasirodymas buvo kovo 11 dieną nepriklausomybės aikštėje. Koncertas buvo skirtas nepriklausomybės atkūrimo minėjimo progai. Jo metu pasirodė daugelis tautinių šokių kolektyvų. Šokti teko atviroje, šlapioje ir slidžioje scenoje, sningant ir pučiant žvarbiam kovo vėjui. Tačiau šventinė nuotaika ir dalyvių entuziazmas atpirko šiuos nepatogumus.

Kaip ir kiekvienais metais žiemos pabaigoje ar ankstyvą pavasarį, taip ir šiais metais „Vingis“ VGTU III rūmuose surengė fux‘ų krikštynas. Niekas negali paneigti, jog „nuliams“ didžiausi džiaugsmai būna per jas. Daug kas priklausė nuo organizatorių fantazijos ir aplinkos, tačiau kaip visada pirmamečiai turėjo laisvai-privalomai apsilankyti grožio salone, kur viena iš pagrindinių medicininių-kosmetologinių priemonių yra miltai ir H2O, taip pat neapsiėjome ir be „ūgio matavimo”. Papildomai, buvo patikrinta fizinė forma, atsparumas stresu bei greitai aplinkos kaitai ir pan. Neatskiriama krikštynų dalis - „fuksų” priesaika, po kurios jaunimėlis bandė nusigremžti „grimą” ir dar kartą palinksminti „senius” vaidinimu-prisistatymu. Už visas kančias „fuksai” buvo apdovanojami pažymėjimais: žvakių šviesoje praėję pro pakeltas tautines juostas, pagerbę „Vingio” vėliavą ir atsisveikinę su sruogele plaukų.

Kitas pasirodymas buvo „Vingio“ kapelai, kuri kovo 22d. rodė savo programą parodos „Resta 2005“ atidaryme.

2005 m. balandį “Vingis” surengė keletą pasirodymų, kurių metu buvo parodyta nauja programa. Balandžio 12d. koncertavome Statybos ir dizaino kolegijoje savo draugams ir artimiesiems, o balandžio 14d. - Sausio 13-osios mokykloje mokytojų kolektyvui. Tai buvo tarsi generalinės repeticijos pasiruošiant „Kadagio“ konkursui.

Taigi bene svarbiausias šių metų įvykis “Vingiui” buvo konkursas “Kadagys-2005”, kuris vyko balandžio 17 d. Kaune, Vytauto Didžiojo universiteto salėje. “Vingis” varžėsi tautinių šokių kolektyvų kategorijoje ir parodė įspūdingą, pusvalandį trunkančią programą, susidedančią iš devynių kūrinių, kuriuos atliko du šokėjų sąstatai ir muzikantų kapela. Respublikiniame ansamblių konkurse „Vingis“ savo išvaizda, scenine kultūra bei kūrinių atlikimo profesionalumu tiesiog apstulbino ir žiūrovus, ir komisiją.

Rezultatas pranoko lūkesčius – namo parsivežėme 1-osios vietos laimėtojų vardą! Muzikantų atliktas kūrinis „Genys“ - taip pat buvo nominuotas geriausiu!!!

„Vingio“ kapela, gegužės 24d. parodos atidarymo proga atliko keletą kūrinių Litexpo parodų rūmuose.

Gegužės 26 d. tautinių šokių kolektyvas „Vingis“, kartu su VGTU choru “Gabija” dalyvavo VI-osios tarptautinės konferencijos „Aplinkos inžinerija“ atidaryme Forum Palace rūmuose. Šokėjams teko sutilpti nedidelėje scenoje ir parodyti savo programą.

Kiekvieną tautinių šokių kolektyvo „Vingis“ sezoną vainikuoja koncertinė kelionė, į kurią nors užsienio šalį. Šį rugsėjį patraukėme ne į Vakarų Europą, kaip jau buvo įprasta, bet į Rytus. Rusijos platybės viliojo visus. Programą kelionei pradėjome ruošti jau Aukštadvario šokių stovykloje rugpjūčio 1-7 dienomis, kur buvo surengtas ir koncertas „Vingio“ senjorams. Po jo vyko krikštynos mūsų pirmamečiams. Čia fux’us „globoti” apsiėmė tie, kurie jau „Vingyje” nebešoka, nebegroja ar nebedainuoja.

Rugsėjo 5-14d. iškeliavome. Į Taganrogą, miestą kuriame vyko tarptautinis festivalis ,,Sodruzestvo” atvykome tikrai nežinodami kas mūsų laukia. Pirmas miesto įspūdis: labai vargingas, nesutvarkytos gatvės, seni automobiliai, šaltas ir niūrus gelžbetonis - viskas dvelkė sovietizmu. Vaizdelis panašus į mūsų gyvenimą prieš kokius 25 metus. Tačiau per keletą viešnagės dienų spėjome pažinti ir kitą, gerąją Rusijos pusę – žmonių svetingumą, paprastumą, nuoširdų žavėjimąsi mumis, šokėjais iš Lietuvos.

Festivalyje dalyvavo kolektyvai tiek iš pačios Rusijos, tiek ir iš užsienio: Ukrainos, Latvijos, Moldavijos, Indijos, Kinijos, Tailando, JAV. Taigi buvo puiki proga praplėsti akiratį ir susipažinti su įvairių šalių folkloru. Ypač įdomūs pasirodė atlikėjai iš Kamčiatkos - jų dainų ir šokių motyvai buvo taip pamėgti „Vingyje“, kad ligi šiol yra su didžiausiu entuziazmu mėgdžiojami... Koncertavome ne tik pačiame Taganrogo mieste, bet ir jo apylinkėse, kuriuose buvome sutikti labai svetinga. Prie pietų stalo kartais pasitikdavo su muzikantais ir visą laiką kol valgydavom skambėdavo gyva muzika. Jautėmės kaip gerose rusiškose vestuvėse.

Tik grįžus iš gastrolių „Vingis“ rugsėjo 24d. vėl vyko į Aukštadvarį, kur vyko Vilniaus Gedimino technikos universiteto bendruomenės diena. Vaikinų atliktas šokis „Džigūnas“ sulaukė daugiausiai dėmesio ir ovacijų.

Ansamblis negyvuotų, jei kasmet jo nepapildytų vis nauji žmonės. Taigi visą rugsėjį vyko naujų „Vingio“ narių atranka. Šiais metais priimtos penkios naujokės ir šeši naujokai. Muzikantu gretas irgi papildė du nauji dalyviai.

Rugsėjo 27d. Gedimino dienų progai paminėti „Vingis“ koncertavo du kartus. Dieną - prie Gedimino paminklo, merginos sušoko gražų pasveikinimo šokį „Kepurinę“ ir kartu su vaikinais linksmą ir pašėlusį „Tirviljoną“. Vakare, kolektyvas pusvalandžio programą rodė VGTU Architektūros rūmų aktų salėje (Trakų g.1.) universiteto svečiams. Kartu koncertavo ir choras „Gabija“.

Spalio 29 dieną, Nacionaliniame dramos teatre, didžiojoje salėje vyko renginys skirtas pirmam lietuviškam šokiui "Aguonėlė" paminėti. „Vingis“ atliko šokį "Krikoniškių kadrilis", kurį kūrė pats „Vingio“ vadovas Ričardas Tamutis.

Lapkričio 11d. vyko “Vingio” „nulių” (naujokų) susipažinimo vakaro staigmenos. Visi naujokai nekantriai stoviniuojantys viename kamputyje po vieną buvo kviečiami į „senių” ratą, kur jiems buvo pateikti paprasti klausimai, tačiau pastarųjų atsakymus lydėjo nelaukti ženklai.

Lapkričio 25 -26 dienomis „Vingis“ jau trečią kartą dalyvavo studentų festivalyje „Linksminkimos 2005“, kurį organizuoja Vilniaus pedagoginis universitetas. 25d. „Vingis“ kartu su kolektyvais „Šviesa“ ir „Voruta“ koncertavo Generolo J. Žemaičio Lietuvos karo akademijoje.

26d. VRM rūmuose vyko bendras koncertas, kur kiekvienas kolektyvas parode trumpas savo programas. Dalyvavo net 11 studentų kolektyvų iš visos Lietuvos: Klaipėdos universiteto dainų ir šokių ansamblis „Vytinė“, Šiaulių universiteto liaudiškos muzikos ansamblis „Saulė“, Vilniaus Gedimino technikos universiteto tautinių šokių ansamblis „Vingis“, Vilniaus pedagoginio universiteto dainų ir šokių ansamblis „Šviesa“, Lietuvos žemės ūkio universiteto tautinių šokių ansamblis „Sėja“, Vilniaus universiteto dainų ir šokių ansamblis, Kauno medicinos universiteto tautinių šokių ansamblis „Ave Vita“, Kauno technologijos tautinio meno ansamblis „Nemunas“, Kauno Vytauto Didžiojo universiteto tautinių šokių ansamblis „Žilvitis“, Vilniaus kolegijos tautinių šokių ansamblis „Voruta“.

Gruodžio 16 dieną įvyko “Vingio” ataskaitinis renginys, kurio tema buvo "Kalėdos padvotkėje". „Ataskaitinis” susirinkimas – naujos valdžios rinkimo metas. Ši šventė, besitęsianti iki ryto, prasidėjo nuo praėjusių metų apžvalgos, vėliau kalbėjome, kas mūsų laukia ir ką turime padaryti. Taip pat išklausėm visų norinčiųjų tarti žodį, kas per pastaruosius metus patiko, kas ne; metraštininkė apžvelgė svarbiausius metų įvykius, koncertus; spaudos atstovas prisiminė straipsnius „Inžinerijoje” ir kituose leidiniuose; finansininkas suskaičiavo likusius „skatikus”; po žodelį tarė vadovai ir „nuliai”, o kalbų virtinę baigė „Vingio” prezidentas, siūlydamas rinkti naują „vadą”. Kandidatus siūlė dabartiniai ir buvę vingiečiai argumentuodami už ir prieš. Vėliau vyko balsavimas ir buvo paskelbtas nauja „Vingio“ prezidentė, kuri tapo Inga Šileikytė. Taip baigiasi oficialioji dalis. Vėliau prasidėjo vaišės, šokiai, dainos gitarų skambesy…

Bet kas, šiek tiek ilgiau sukęsis "Vingio" sūkuryje, pasakytų, jog šis ansamblis gyvas ne vien šokiu ir muzika, bet ir nepakartojamomis tradicijomis. Vingis – tai gyvenimo būdas!

Inga Šileikytė

2004 m., 2005 m., 2006 m., 2007 m., 2008 m., 2009 m., 2010 m. ataskaitos