Galerija

Vingio gyvenimas nuotraukose

Žvilgtelti

Kaip išgyventi krizę: šokti, groti ir dainuoti!

2009 m. “Vingiui” buvo itin darbingi. Koncertai, festivaliai, pasirodymai – atrodo, kad visoje Lietuvoje nuolat girdimi žodžiai „sunkmetis“, „krizė“ – „Vingio“ tikrai nepalietė, o ir ateities planai ir užmojai yra dideli ir optimistiški.

Sakoma, kaip sutiksi naujus metus, tokie jie ir bus. 2009 metus ”Vingis” pasitiko kartu Klaipėdoje, vėliau aplankė Smiltynę, Priekulę, Kintus, Ventės ragą, Miniją, Rusnę, Šilutę. Tradiciškai, sausio 13d. keli vingiečiai, pasipuošę tautiniais rūbais, kartu su universiteto administracijos atstovais dalyvavo paminėjime Antakalnio kapinėse. Kadangi sausis – visiems studentams sesijos mėnuo, todėl didelių koncertų nebuvo. Norėdami atsitraukti nuo knygų bei konspektų, vingiečiai, sausio 17d. surengė „Kugelio balių“. Atostogų metu „Vingio“ patalpos įgavo naujas spalvas – aktyviausi vingiečiai padarė remontą. Sausio 27d. „Vingio“ kapelai ir kelioms šokėjoms teko garbė dalyvauti iškilmingame Senato posėdyje, kur vyko garbės daktaro inauguracija.

Vasario mėnesis kiekvienam vingiečiui asocijuojasi su padaugėjusiu repeticijų skaičiumi, nes ruošiamasi koncertui, skirtam Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti. Vasario 13 d. „Vingio“ kapela grojo Humanitarinio instituto direktoriaus Povilo Tamošausko 70 metų jubiliejaus renginyje Forum Palace. Kasmetinis vasario 16d. koncertas šiais metais vyko Vilniaus universiteto auloje, „Vingis“, kartu su kitais Vilniaus miesto kolektyvais, žiūrovams dovanojo nepakartojamą renginį. 

Kovo mėnesis „Vingyje“ yra krikštynų mėnesis. Kovo 6 dieną buvo krikštomi naujieji „Vingio“ nariai: 7 dainininkai, 7 šokėjai, 3 muzikantai ir 2 likę nekrikštyti nariai. Krikštynų tema buvo „Aborigenai“, naujieji vingiečiai puikiai ištvėrė visas aborigenų sugalvotas užduotis, tad buvo priimti į „mūsų gentį“ – „Vingio“ ansamblį. Kovo 8 d. „Vingis“ koncertavo prie Vilniaus Rotušės tradicinėje Kaziuko mugėje. Oro sąlygos nedžiugino – po kelių šokių scena tapo it šiuožykla, tačiau tai nesugadino vingiečių nuotaikos, o pasirodymas buvo palydėtas garsių aplodismentų. Reikia pažymėti tai, kad šiame koncerte pirmą kartą pasirodė „Vingio“ vokalo grupė! Kovo 19d. vingiečiai parodė trumpą programą vaikų pensiono Vilniuje gyventojams. Vaikų nuoširdūs aplodismentai palietė kiekvieno vingiečio širdį. Tą pačią dieną kapela pasirodė konferencijoje, skirtai Žemės dienai, kuri vyko universitete.

Balandžio mėnesis prasidėjo malonumais. Vingiečiai pasinaudojo galimybe pasikaitinti VGTU pirtelėje. Balandžio 24 d. „Vingis“ šoko iškilmingai atidarant naująją VGTU sporto salę. Ceremonijoje dalyvavo daug svarbių politikų, universiteto administracijos atstovų, sportinikų, studentų. Kitą dieną, balandžio 25d., pasinaudodami puikiu oru, iškeliavome į gamtą ir ten praleidome visą dieną. Balandžio 29d. tarptautinės šokio dienos proga „Vingis“, padedamas Jaunųjų tautininkų organizacijos, surengė koncertą šiai dienai atšvęsti. Dalyvavo daug Vilniaus miesto tautinių šokių kolektyvų. Koncertas pavyko, tad nuspręsta jį rengti kasmet.

Gegužės mėnesis buvo neįtikėtinai ramus. Visi ruošėmės artėjančiam vasaros pasirodymų maratonui.

Birželio mėnesį vingiečiai talkino Lietuvos liaudies kultūros centrui:dalyvavo filmavimuose, kurie vėliau, liepos 6d. Dainų šventės dainų dienoje papuošė renginį. Birželio 21-23 dienomis „Vingis“ dalyvavo Utenos regiono dainų šventėje „Amžių sutartinė“ Zaraso ežero saloje. Nuostabi gamta, puikus oras ir po kelių dienų repeticijų – įspūdingas, žiūrovus sužavėjęs renginys. Tai buvo kaip įžanga į Vilniuje vykusią Tūkstantmečio dainų šventę. Grįžę iš Zarasų, turėjome kelias dienas poilsio, o po to pasinėrėm į repeticijas Vilniuje. Kartu su visos Lietuvos ir pasaulio lietuvių kolektyvais repetavome (šokius, dainas bei muziką). Beveik savaitę trukusias repetcijas vainikavo renginiai – Ansamblių vakaras, kur pasirodė vokalo grupė, bei kapela ir Šokių diena, kurios metu aikštėje sukosi net trys sudėtys „Vingio“ šokėjų! Taip pat negalima pamiršti, kad Tūkstantmečio dainų šventės atidaryme dalyvavo būrys vingiečių, kurie demonstravo lietuvių tautinius drabužius. Liepos 6d. “Vingiui” vėl atiteko svarbi misija – eisenoje nešti dainų šventės vėliavą. Taip pat grupė vingiečių turėjo garbės reprezentuotį įvairių Lietuvos kraštų tautinius drabužius, nešant gėlių vainikus, o atvykus į Vingio parką vingiečiai dalyvavo atidengiant skulptūrą „Vienybės medis“. Kiti vingiečiai dalyvavo triukšmingoje eisenoje, atstovaudami Vilniaus miestą.

Nespėjus išblėsti emocijoms, „Vingis“ vėl krovėsi lagaminus į  neilgą, tačiau kupiną koncertų bei malonių įspūdžių kelionę. Liepos 11-12 dienomis dalyvavome festivalyje „Lingaudala“ Kupiškyje. Šoko grojo ir dainavo koncertuose Skapiškyje ir Subačiuje bei pačiame Kupiškyje. Po to savatėlei išsiskirstėme, tačiau visi su nekantrumu laukėme tradicinės stovyklos Aukštadvaryje.

“Vingio”  tradicinė stovykla šiais metais vyko liepos 27 - rugpjūčio 2 d. Kaip ir kiekvienais metais, stovyklos tikslas – naujokus išmokinti „Vingio“ repertuaro bei pasiruošti kelionei. Tradiciškai vyko merginų bei vaikinų vakarai, trečiadieninis važiavimas į Velnio duobę, kartingų lenktynės, penktadieninis „senių laužas“, bei šeštadieninis „Vingio“ pasirodymas – visos stovyklos darbo rezultatas.

Rugpjūčio 9-17 dienomis „Vingis“ dalyvavo tarptautiniame folkloro festivalyje „Ana Lugojana“ Lugoj miestelyje Rumunijoje. Ten sužibėjome, kaip itin profesionalus, elagantiškas, ekspresyvus kolektyvas. Savo pasirodymais džiuginome to miesto gyventojus bei svečius. Keliaudami aplankėme Slovakijos sostinę Bratislavą, taip pat dieną praleidome kalnuose - Žemuosiuos Tatruose.

Rugsėjį  įprastai vyksta atrankos į ansamlį. Šiais metais norinčių  į ansamblį buvo labai daug, tačiau pateko ne visi norintys. Atrankas praėjo ir buvo pakviesti į ansamblį 6 šokėjos, 5 šokėjai, 5 muzikantai ir 2 dainininkai.

Nauji mokslo metai prasidėjo neįprastu „Vingiui“ pasirodymu. Rugsėjo  26d. dalyvavome pirmojo Bachata festivalio Lietuvoje antros dienos vakarinėje dalyje Belmonte. Nors susirinkusieji buvo šiuolaikinių šokių mėgėjai, tačiau „Vingis“ buvo sutiktas labai šiltai ir savo pasirodymu paįvairino festivalį. Rugsėjo 30 d. „Vingis“ pasirodė Architektūros rūmų kiemelyje, kur vyko studentų organizuojamas renginys “Gedimino dienos”. Vingiečiai išjudino studentus bei dėstytojus, kviesdami tradiciškiems pašokdinimams bei taip sukurdami itin gerą nuotaiką.

Spalis buvo kupinas pasirodymų. Spalio 3 d. „Vingis“ koncertavo prie Lietuvos žemės ūkio universiteto vyksiančios parodoje “Sprendimų ratas 2009“. Spalio 6 d. trys šokėjos, dainininkai ir muzikantai dalyvavo garbės daktarų inauguracijoje. Spalio 12 d. 12 vingiečių porų ir kapela dalyvavo Lietuvos studentų krepšinio lygos atidaryme naujoje VGTU sporto salėje. Šie metai neįprasti tuo, kad ansamblis du kartus koncertavo užsienyje. Spalio 13-20 dienomis dalis „Vingio“ narių buvo išvykę į tarptautinį festivalį Derventa mieste, Bosnijoje ir Hercogovinoje. Kelionės metu buvo aplankyta Viena ir Lvovas. Spalio 22-23 d. Vilniuje vyko Europos kultūros sostinių universitetų tinklo generalinė asamblėja ir tarptautinė mokslinė konferencija, kurioje dalyvavo daugiau kaip 40 Europos universitetų ir kultūros įstaigų atstovų. Konferencijoje spalio 22 dieną Vilniaus Rotušėje pasirodė ir „Vingis“.

Lapkričio mėnesį atėjo metas geriau susipažinti su naujokais, tad vyko tradicinis ansamblio renginys – Susipažinimo vakaras (lapkričio 6 d.), kurio tema buvo „Blusų turgus“. Sekančią dieną vyko vingiečių orientacinės varžybos. Lapkričio 13-14 dienomis vyko studentų liaudies muzikos festivalis Linksminkimos 2009, kuriame „Vingis“ ne tik sužibėjo pašokęs itin didele sudėtimi (apie 20 šokėjų porų, muzikantai bei dainininkai), bet ir sporto varžybose iškovojęs pirmąją vietą! Būtina paminėti, kad šis koncertas daugumai naujokų buvo pirmasis. Lapkričio 20 d. „Vingis“ dalyvavo respublikiniame muzikiniame festivalyje „Muzikos garsai 2009“ Plungėje Adolfo Jucio mokykloje. Šiais metais atradome iškilmingą datą - gruodžio 19 dieną sukako 30 metų, kai „Vingis“ gavo savo vardą! Ta proga „Vingis“ artimiausiems draugams, seniams bei didžiausiams gerbėjams surengė koncertą (gruodžio 12 d.).

Paskutinis 2009 metų renginys buvo ataskaitinis, kuris vyko gruodžio 18d. Tema buvo „Kalėdinis karnavalas“ Jame buvo pristatyta metų ataskaita, įteiktos nominacijos, išrinkta nauja valdyba bei išrinkta prezidentė, kuria tapo Rugilė Kupetytė.

Taip prabėgo dar vieni turiningi metai su „Vingiu“. Tikėkimės, kad 2010 m. bus nemažiau turtingi koncertais, gera nuotaika, bei vingietišku entuziazmu. 


Rugilė Kupetytė

 

2004 m., 2005 m., 2006 m., 2007 m., 2008 m., 2009 m., 2010 m. ataskaitos